Design a site like this with WordPress.com
Alustamine

Merje õpileping

Õpilepingu koostamine

Teema – Osaledes kursusel “Õpikeskonnad ja võrgustatud õpe” loodan saada juurde teadmisi erinevate õpikeskkondade plussidest ja miinustest. Millal millist keskkonda eelistada. Kasutada ja katsetada õppetöös erinevaid keskkondi, et tunda ära, milline just minu vajadustele kõige paremini sobiks.

Eesmärgid – Soovin saada infot, mida saan kasutada oma igapäevases õpetajatöö lihtsustamiseks. Samuti loodan saada õpetlike näpunäiteid oma kursusekaaslastelt ja õppejõududelt.

Strateegiad – Osalen võimalikult paljudel loengutel ülikoolis. Püüan olla mõttega teemas. Võtta maksimumi igast veedetud tunnist ülikoolis. Arendada ka häid suhteid kursusekaaslastega.

Vahendid/ressursid – Suurim ressurs on aeg, mille puudumine võib osutuda probleemiks. Parandan oma ajaplaneerimist. Kasutan selleks ka tehnoloogia abi. Inimressurs on samuti väga oluline, ning seetõttu püüan paljudega aktiivselt suhelda, et ka nende kogemusest õppida.

Hindamine – Peale kursuse läbimist peaksin ise end kindlamini tundma, kui on vaja luua erinevaid kursusi. Kasutada erinevaid keskkondi. Hindamine tuleb ka õppejõu ja kursusekaaslaste poolt.

“Merje õpileping” on saanud 3 vastust

 1. Kuna ajaplaneerimine huvitab mind ka, siis küsin milliseid ajaplaneerimise vahendeid sa peale kalendri või märkmiku plaanid kasutada?
  Oled oma eesmärgiks seadnud erinevate õpikeskkondade katsetamise.Minu lemmik on “dinosaurus” Moodle, kuid ma ei ütle ära ka uute keskkondade katsetamisest. Eriti põnev on tagasi pöörduda näiteks Canvase juurde, kuigi see tundub endiselt võõrastav. Samas igatsen midagi intuitiivset ja modernse sotsiaalvõrgustiku-maailmaga sobituvamat. Milliseid õpikeskkondi oled juba näinud, katsetanud, testinud? Mis sinu lemmikud siiani on?

  Meeldib

  1. Ole eriline excel´i pooldaja, seega on enamus, minu kalendri laadseid tegevusi seotud tabelitega. Keskkondadest olen ise osalenud paljudel Moodle keskkonnas toimunud koolitustel. Kodutööna ja ka edaspidiseks kasutuseks planeerin põhjalikumalt uurida just Canvase võimalusi. Moodle on pigem jätnud mulje, et väikeses koolis pole mõistlik seda endale serverisse panna ning ise hooldama hakata. See tõttu ka seda ei eelistaks.

   Meeldib

 2. […] õppimise ja õpetamise kvaliteediga, et kujundada õppijakeskset ja kaasavat õppimiskultuuri. Merje jaoks on oluline mõista millised õpikeskkonnad toetavad tema vajadusi. Aili kirjeldas aine sisu […]

  Meeldib

%d bloggers like this: